Bezejmenná stránka: Cokoliv > Monstra z her

O původu druhů aneb Monstra z her
Final Fantasy Tactics Advance


Final Fantasy Tactics Advance

systém a rok vydání: GBA - 2003

Vydavatel: Square-Enix

 

Final Fantasy Tactics Advance

Jedna z těch kvalitnějších odboček z hlavní série. A taky (konkrétně soukromě) jeden z podstatných důvodů proč si pořídit Gameboy Advance. Množství kombinací povolání, výzbroje a výstroje, které sebou přinášejí další a další schopnosti, představuje zábavu na dlouhé hodiny.

Příběh je nepodstatný (i když své kouzlo má, propadnete se do herního světa Final Fantasy a i když se vám v něm líbí, prostě chcete ven. Kde na vás čekají problémy – je to japonská hra, takže jsou to problémy reálné – ale kam patříte.)

FFTA zdědila monstra z hlavních her, není jich mnoho (zato se většina dá ochočit).

 

Většina odkazů v textu vede na Bestiář těchto stránek, obsahující skutečná monstra a bohy, pokud jde o monstra jiného než mytologického původu, pak ven, někam, kde je více informací. Poděkování patří také stránkám Final Fantasy Compendium, kde jsou některé z příšer téhle herní série už demaskovány.

 

 

Ahriman
V Persii byl Ahriman (starším jménem Angra Mainyu), démonem zkázy, bohem smrti a zla, zkrátka stejným protihráčem, jako je například Satan.
Antlion
Mravkolev je hmyz z řádu Síťokřídlých (Neuroptera). I když i dospělci bývají draví, přece jen je nejpověstnější larva, vyhrabávající písečné pasti. Objevuje se také ve středověkých Bestiářích (většinou pod řeckým názvem), jako zvíře s hlavou lva a tělem mravence, což už takhle popsáno prozrazuje vtip.
Big Malboro
velké nebezpečné rostliny, jejich obvyklý útok Bad Breath, špatný dech může znamenat, že Malboro je vtípkem na účet světoznámé značky cigaret
Blade Biter
Kousák čepelák. I když to není pes, je dost možné, že ke jménu mohl přijít díky evropským fantomatickým, čili strašidelným psům, kteří nemají hubu plnou zubů, ale ostrých čepelí. A taky ohnivé, nebo velké bledé oči.
Bomb
Obvyklá (aspoň ve světě Final Fantasy, u nás naštěstí ne) žijící pyrotechnika. Prostě bomba.
Coeurl
Návrháři oblud si tohle kočkovité monstrum vypůjčili z první povídky později slavného SF spisovatele Alfreda E. Van Vogta. Ten příběh se jmenoval Black Destroyer, vyšel v červenci 1939 v časopise Astounding Science Fiction, a i když mám neodbytný pocit, že se objevil i česky, nějak se mi ho nedaří najít.
Cream
Běžné pudinkové stvoření.
Firewyrm
Ohnivý drak, slovo wyrm je staroanglické (a znamenající jak draka, tak červa), pochází z protogermánského slova pro totéž, které vzalo původ ve společné indoevropštině.
Floateye
Poletující oční bulva je něco, s čím se prostě ve hrách musíte smířit.
Goblin
čili skřet, od dob Tolkienových jedna z nezbytných součástí fantasy.
Grenade
Další ze skupiny žijící pyrotechniky. Granát.
Ice Flan
Ledový dortík, čili obvyklý zákusek plus element.
Icedrake
Drakeje další z méně frekventovaných anglických slov pro draka. Speciálně pro draka menšího vzrůstu,
Jawbreaker
Jazykolam nebude, tohle jméno vypovídá spíš o tvrdosti skusu.
Jelly
Další oblíbená hromada želé.
Lamia
Kdysi to bývala celkem spokojená libyjská královna, kterou svedl bůh Zeus. Jeho manželka Héra ale do nemanželského vztahu vstoupila tak, jak se od nejvyšší bohyně dá čekat – rázně a krutě. Povraždila všechny Lamiiny děti a královnu samu proměnila v příšeru. se zvířecím tělem, ženskou tváří a ňadry. Lamia se pochopitelně začala mstít troufala si však jen na potomky smrtelníků a tak po nocích kradla děti a vysávala jim krev.
Lilith
Původně první Adamova žena a jinde bohyně smrti, nejlepší bude přečíst si o ní v Bestiáři.
Malboro
Podle všeho vtípek na tabákový průmysl, útok Bad Breath, Špatný dech, hovoří sám za sebe.
Masterberry
Master tonberry, Šéftonberry (tonberry níže).
Red Cap
Red Cap je nadpřirozený obyvatel starých hradů a strážných věží ve skotském pohraničí, nejraději má místa krvavých historií. Kromě čepice, kterou máčí do krve obětí, nosí také železné boty, navzdory tomu je velice rychlý. Pokud nezabíjí dlouhými ostrými drápy, pak se uchyluje k útokům ze zálohy: svaluje na nic netušící oběti balvany.
Red Panther
I když se jména panter používá většinou k označení melanésního, tedy černého levharta, tady je to zvíře červené.
Sprite
Sprite je slovo obecné, označující skřítka či vílu (ve stejném pojetí jako fairy.
Thundrake
Stejně jako icedrake je to drak, v tomhle případě hromový.
Titania
Návštěvnice z literárního světa, přesněji z Shakespearovy hry Sen noci svatojánské. Královna elfů se stala natolik populární, že – stejně jako mnoho Shakespearových postav – začala žít na dramatu nezávislým životem.
Tonberry
Přikláním se k celkem logické teorii, podle níž je Tonberry(až na jméno) původem Jack O'Lantern, jedna z britských bludiček a muž, který přelstil ďábla a připravil ho o upsanou duši - zároveň se tím odsoudil k posmrtnému věčnému bloudění nocí s lucernou...
Toughskin
Tuhá kůže je jen popis – vcelku příhodný, protože se jedná o monstrum želvovité.
Vampire
čili Nemrtvý, Nosferatu, obecně upír. Také obecně známý, jestli chcete detaily, najdete je v Bestiáři.
Zombie
Populární oživlá mrtvola haitského voodoo, přesněji tělo bez duše, sloužící čarodějům coby spolehlivý sluha. Smrt nebývá nutná, zombii dokáže zkušený mág vyrobit i z živého člověka.

Někde jinde

Oficiální stránky výrobce hry

Final Fantasy Compendium

 

poslední úpravy 14.3.2008

 

 
Tumbrl Facebook Instagram Mastodon

Literárium další příběhy ...

Bestiář

Cokoliv

Poslední změny